کراتین نوع پروتئینی است که مو، پوست و ناخن ما را تشکیل می دهد. کراتین می تواند در اندام های داخلی و غدد داخلی شما پیدا شود. کراتین یک پروتئین محافظ است، و خطر  ابتلا به خارش و یا پاره شدن سلولهای بدن از یکدیگر را موجب می شود.

 

کراتین را می توان از پرها، شاخ ها و پشم حیوانات مختلف استخراج  و به عنوان عنصر در لوازم آرایشی مو استفاده کرد. از آنجا که کراتین ساختار پایه ای موی ماست، برخی معتقدند مکمل های کراتین، محصولات و درمان ها می توانند باعث تقویت موهای ما و ایجاد سلامتی شان شوند.

 

بهترین نوع کراتینه در تهرانپارس شرق تهران سالن و ارایشگاه پرنسس

 

افرادی که از کراتین مو استفاده می کنند، بیان داشته اند که موهایشان به طور مطلوب و راحت حالت می گیرند. ، البته اینکه کراتین مو برای موهای شما مفید است و چه نوع کراتینی باید بر روی موهای شما انجام شود بسته به ضخامت موهای شما دارد.کراتین با تنظیم کردن سلولهایی که با همدیگر در ارتباط اند، رشته های مو را تشکیل میدهند. لایه های سلولی، به نام کوتیکول مو، به لحاظ تئوری کراتین را جذب می کنند، و به این ترتیب مو کامل و براق  بنظر می رسد. کراتین مو همچنین سبب می شود که موهای فرو موج دار حالت صاف و زیبا به خود بگیرند و از حالت خشکی درآیند .

 

روش ها و موارد استفاده از کراتین عبارتند از:

 

کراتین مو در سالنهای آرایشی و بهداشتی  

 

در این روش که کراتین مو برزیلی نام دارد  شما به یک سالن آرایش مراجعه کرده ، در آنجا کرمی حاوی فرمالدئید بر روی موهای شما مالیده می شود . شما در طی چند روز باید موهای خود را خشک نگه دارید . و سپس مجددا به سالن آرایش برای شستشو مراجعه کنید. پس از شستشو موهای شما حالت نرمی و لطافت به خود می گیرد که بنا به ادعای کراتین کننده گان اثر آن تا 12 هفته بر روی موهای شما باقی می ماند.

 

سرم کراتین مو، شامپو و حالت دهنده

سرم کراتین، شامپو و حالت دهنده  ادعاهای مشابه با کراتین مو در سالن آرایش را ندارد. اما آنها ادعا می کنند مقاومت و ترمیم مو را با استفاده از حرارت خشک و رنگ انجام می دهند. محققان در سال 2013 ادعا کردند که اجزای فعال کراتین ، عنصر امیدوار کننده ای برای افرادی است که موهای پر پشت تری می خواهند.

مکمل های کراتین به صورت خوراکی

 

شما می توانید مکمل های کراتین را برای فروش تقریبا در هر فروشگاه غذایی بهداشتی پیدا کنید. مکمل های کراتین به صورت پودر و کپسول می آیند. مکمل های کراتین بدون خطر نیستند. اگر بیش از حد استفاده شود، می توانند باعث ایجاد پروتئین بیش از حد در بدن شما شوند. البته کراتین به صورت خوردنی را بیشتر ورزشکاران بدنسازی مورد استفاده قرار می دهند.

 

هزینه های کراتین مو در ایران

 

البته هزینه ها نسبت به منطقه زندگی شما می تواند متفاوت باشد . هزینه ها شامل هزینه مواد اولیه است و همچنین اگر توسط کادر سالن آرایش انجام شود هزینه دستمزد هم به آن اضافه خواهد شد. البته اگر بخواهید خودتان کراتین مو را در خانه انجام دهید شما فقط هزینه مواد اولیه را پرداخت خواهید کرد.

البته به احتمال زیاد نتیجه حاصل از آرایشگاه با ترمیم خودتان تفاوت خواهد داشت.

 

خطرات احتمالی و عوارض جانبی کراتین مو

 

کراتین مو در سالنهای آرایش  مقدار زیادی فرمالدئید تولید می کند. بعضی از کارکنان در سالن های مو حتی خونریزی بینی و مشکلات تنفسی را از دست زدن به محصولات مربوط به کراتین مو در طول زمان و به طور مکرر اعلام کرده اند. فرمالدئید تولید شده در این پروسه از استاندارد ایمنی ملی برای قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی به میزان پنج برابر بیشتر است. به همین دلیل زنان باردار باید از کراتین مو اجتناب کنند. افراد مبتلا به حساسیت به فرمالدئید یا مشکلات تنفسی نیز باید از کراتین مو خودداری کنند.

اقتباس از سایت : www.healthline.co


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonرزرو وقت با تعیین وقت قبلی در این ایام کلیک