همانطور که میدانید اپیلاسیون یکی از نیاز های خانم هاست تا پوستی زیبا و بدون موهای زائد داشته باشند اما از مشکلات آن جوش زدن ها و التهابات بعد از اپیلاسیون است. در اینجا خواهیم گفت که چه کار هایی قبل و بعد از اپیلاسیون باید انجام شود تا جوش نزنید.

در اپیلاسیون پرنسس در شرق تهران برای اپیلاسیون موهای زائد از بهترین مواد گیاهی مانند زیتون الوورا استفاده میشود تا  طراوت شادابی و پوستی بدون جوش داشته باشید.همچنین همه وسایل یکبار مصرف و بهداشتی و استریل شده برای هر نفر استفاده میشود.

برای تمای با اپیلاسیون پرنسس تهرانپارس با ما در تماس باشید

۰۲۱۷۷۷۰۸۴۱۴

تهرانپارس نرسیده به میدان پروین خیابان مظفری

منبع:نمناک

اپیلاسیونی بدون جوش و التهاب

درون پوست سوراخ و منفذ هایی وجود دارد که مو و ترشحات چربی از آنها بیرون میایند. این منفذها که فولیکول مو مینامند می شوند درست شبیه جام یا گلدانی هستند که یک شاخه گل داخل آنها قرار گرفته است. هر زمان که داخل فولیکول مو التهاب ایجاد می شود دهانه آن نیز مسدود می شود. دراین صورت ترشحات چربی داخل فولیکول جمع شده و جوش تشکیل می شود. در اپیلاسیون نیز چون مو با شدت و شتاب بیرون کشیده می شود، داخل جداره های فولیکول التهاب و ورم ایجاد می شود. این ورم باعث انسداد می شود، بسته شدن سر فولیکول نیز ایجاد جوش و فولیکولیت (عفونت مو) می کند. در سن بلوغ هم افزایش چربی پوست باعث می شود دهانه فولیکول مسدود شود و جوش ها افزایش یابد.جوش های بعد از اپیلاسیون

نحوه اپيلاسيون

جوش های بعد از اپیلاسیون

راهکارهایی برای درمان جوش های بعد از وکس و اپیلاسیون

باید عمل اپیلاسیون به آرامی و با حوصله انجام شود تا بعد از آن، التهاب کمتری به وجود آید.

در زنانی که استعداد ذاتی برای ابتلا به جوش یا آکنه دارند یا از قبل جوش های مختصری داشته اند، به دنبال اپیلاسیون، جوش های صورت تشدید می شود. علتش این است که به دنبال اپیلاسیون، پوست ملتهب و متورم می شود و در اثر این تورم، منافذ پوست مسدود و جوش ایجاد می شود. بنابراین باید عمل اپیلاسیون به آرامی و با حوصله انجام شود تا بعد از آن، التهاب کمتری به وجود آید. همچنین فردی که این کار را انجام می دهد باید از مهارت کافی برخوردار باشد. گاهی با مشورت پزشکان، می توان بعد از اپیلاسیون از داروهایی که التهاب پوست را کاهش می دهند، استفاده کرد. ضمن اینکه کمپرس سرد نیز قادر است التهاب پوست را کاهش دهد.
نکته مهم این است که خانم هایی که پیش از اپیلاسیون نیز چنین جوش هایی دارند، باید به طور مرتب از داروهای ضدجوش استفاده کنند تا بعد از اپیلاسیون، مشکل شان تشدید نشود. از میان روش های اپیلاسیون، اپیلیدی برقی برای این گروه از خانم ها بدترین است و بیشتر از بقیه روش ها احتمال ایجاد جوش دارد.

جوش های بعد از اپیلاسیون

درمان جوش های بعد از اپیلاسیون

توصیه های ضدجوش بعد از اپیلاسیون

البته گاهی با وجود همه اقدام های پیشگیر انه باز هم دچار این مشکل می شوید. در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید تا راهکارهای درمانی مناسب تری به شما ارایه کند. اما به طور معمول می توان گفت که جز در پوست های بسیار حساس که بیش از حد جوش می زنند، در بقیه موارد می توان با رعایت توصیه های زیر مانع بروز جوش های بعد از اپیلاسیون شد:
۱ – قبل از اپیلاسیون، پوست خود را با ضدعفونی کننده ها تمیز کنید.

اپیلاسیون تهراتپارس شرق تهران
۲ – بعد از اپیلاسیون، از کمپرس سرد با یخ استفاده کنید. یخ، خون های به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست می شوند، از سطح پوست دور و آن را خنک می کند و در نتیجه قرمزی پوست کم می شود.
۳ – به محلی که اپیلاسیون شده، دست نزنید و تا ۲ ساعت از کِرِم های آرایشی یا مواد معطر استفاده نکنید چون منافذ پوست باز هستند و سریع میکروب، جذب می کنند یا با مواد آرایشی مسدود می شوند.
۴ – بعد از ۸ ساعت، از مواد مورد استفاده در پیلینگ پوست استفاده کنید تا یک لایه از پوست های مرده را از پوست تان بردارند. این همان سطحی است که در مقابل رویش مو مقاومت می کند و تبدیل به جوش می شود. این کار را هر باری که حمام می کنید انجام دهید.

مرکز اپیلاسیون در شرق تهران
۵ – اگر با رعایت همه توصیه های بالا باز جوش زدید، بد نیست به لیزر فکر کنید. لیزر و الکترولیز از روش هایی هستند که برای اپیلاسون دایم استفاده می شوند و کارساز هم هستند. البته لیزر از الکترولیز بهتر است و شما را برای همیشه از شر موهای اضافی و اپیلاسیون آنها راحت می کند. البته برای انجام لیزر یا اپیلاسیون حتما باید با متخصص پوست مشورت کنید؛ چون این ۲ روش بسیار حساس اند و حتما باید زیر نظر متخصص انجام شوند تا عوارض شان به حداقل برسد.

دسته‌ها: اپیلاسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *