مواد آرایشی مناسب آرایشگاه ; آرایش و پیرایش در کنار هم که اولی به معنای افزودن و دومی به معنای کم کردن است, اساس کار آرایشگاه ها محسوب می شود. زیبایی و آراستگی مقوله ای که همیشه مورد توجه قرار گرفته است و از دیرباز با روشهای مختلف در دوره های گوناگون به آن پرداخته شده است.

 

مسئله این است که  در کنار زیبایی رعایت استفاده از مواد آرایشی مناسب در ارایشگاه در جامعه به صورت یک فرهنگ جلوه کند. امروزه با توجه به گسترش صنعت لوازم آرایشی و روند رو به رشد سالن زیبایی در سطح کشور گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. ولی اینکه کدام مورد در کنار زیبایی به سلامت مشتر  ی ارج نهاده و از  مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه استفاده می کند و رضایت مشتری را سرلوحه مسیر کاری خود می داند مقوله ای است قابل بحث.

مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه

ارایشگاه و سالن زیبایی تهرانپارس

سلامت و نشاط اصلی پوست و مو, هدف واقعی دوستداران زیبایی است و آرایشگاه ها به عنوان اصلی ترین مرکز زیبایی می توانند با استفاده از مواد آرایشی مناسب در ارایشگاه خدمات سلامت و زیبایی را تواما به مشتری ارائه دهند.  

 

مواد آرایشی مناسب آرایشگاه در ارایشگاه های زنانه

آرایشگاه زنانه مهمترین گروه هدف لوازم آرایشی است و معمولا برندهای مهم آرایشی جهت فروش و بازاریابی محصولات خود بر روی آرایشگاه های زنانه حساب ویژه ای باز می کنند. اگر به صورت زنجیروار اشاره ای داشته باشیم به خروج محصولات آرایشی و بهداشتی از کارخانجات و شرکت های تولید کننده سپس به عمده فروش و خرده فروش و در نهایت محصولی که بیشترین حجم آن وارد آرایشگاه های زنانه برای مصرف می شود. به مشتری باید حق داد که چگونه انتخاب درستی برای سلامتی و زیبایی پوست و مو داشته باشد. و چگونه از استفاده مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه اطمینان حاصل کند؟ مقوله ای که با سلامت مشتری و جامعه ارتباط کاملا مستقیم دارد.

 

مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه

اینکه کدام ارایشگاه کاری قابل قبول ارائه می دهد؟ و اینکه کدام ارایشگاه در کنار کار مشتری پسند از مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه استفاده می کند؟ کاملا دو مقوله متفاوتی  می باشند.

 

شاید در گذشته های دور درباره مواد آرایشی و برند ارایشی اطلاعات کافی وجود نداشت و آگاهی مردم نسبت به امروز کمتر بود ولی امروزه با عنایت به رشد فضای مجازی و شبکه های اجتماعی آگاهی مردم به طور قابل ملاحظه ای از نوع مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه و انواع مواد آرایشی و بهداشتی و شناخت برندها و مارک های معتبر کاملا افزایش چشمگیری داشته است.

 

انواع مواد آرایشی مناسب و نامناسب در  آرایشگاه

دسته اول: کاری قابل قبول را از نظر مشتری انجام می دهد ولی این ظاهر امر است و مشتری اطلاعی از نوع مواد ارایشی استفاده شده روی پوست خود را نمی داند و یا نسبت به آن آگاهی کاملی ندارد و در نهایت از بابت کار آرایشگر, رضایت خود را اعلام می کند. واین روند همچنان برای مشتری های بعدی نیز ادامه می یابد.

 

 

دسته دوم: کاری قابل قبول را با در نظر گرفتن کیفیت صد در صد مواد آرایشی و بهداشتی, به مشتری ارائه می دهد در واقع ابتدا سلامت مشتری برایش مهم است سپس زیبایی و آرایش. این تیپ ارایشگاه ها کاملا بر اساس اصول اخلاقی و وجدان کاری در جهت کسب رضایت مشتری به صورت حرفه ای مشغول به کار هستند و در صنف خود نیز اسم و رسم  و سابقه خوبی کسب کرده اند.

 

مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه

شناخت ارایشگر از مواد آرایشی و محصولات آرایشی و برندهای مختلف و شناخت و درک وی از اصل مهم “سلامتی مهمتر از هر چیزی است “

در کنار تجربه و وجدان کاری محیطی جهت زیباتر شدن با رعایت بهداشت را فراهم خواهد کرد.

 

اصول کلی درباره  استفاده از مواد آرایشی مناسب در آرایشگاه:

 

  • استفاده از قلم و اسفنج های مرغوب به دلیل  تماس مستقیم آن با پوست.
  • استفاده از مواد آرایشی ارگانیک با حداقل مواد آرایشی که کمترین درصد اثرات شیمیایی را در خود داشته باشد.
  • استفاده از مواد آرایشی طبق استاندارد جهانی
  • استفاده از مواد آرایشی که تاریخ مصرف دارند و در نظر گرفتن این مورد که بسیار برای سلامت پوست مهم است.
  • عدم استفاده از لوازم مشترک آرایشی برای تمام مشتریان سالن.
  • خرید مواد آرایشی از مکان هایی که مجوز فروش و مجوز بهداشتی دارند. و  تایید شده وزارت بهداشت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *