معیارهای زیبایی و آرایشی در کشورهای مختلف چه تفاوتی با هم دارند؟

آیا این سوال به ذهنتان خطور کرده که معیارهای زیبایی و آرایشی در کشورهای مختلف چه تفاوتی با هم دارند؟بررسی استانداردهای زیبایی در سراسر جهان کاملا شگفت انگیز است. ممکن است معیارها  برای یک فرد آفریقای جنوبی و یک کلمبیایی یکسان باشد. و شاید هم تفاوت هایی داشته باشند. بیایید به تفاوت های چندی از این کشور ها بپردازیم .

 

معیارهای زیبایی و آرایشی اتیوپی: تخریب پوست !!!

زخم کردن پوست  دختران از معیارهای زیبایی و آرایشی عجیب اتیوپی در قبیله کارو است . به طوری که هنگامی که به بلوغ می رسند، آنها برای مردان جذاب تر می شوند. زخم ها به عنوان زیبایی و نشانه ای از قدرت در نظر گرفته می شوند. در این فرهنگ ، همه آثار زخمها ، در بدن زنان قابل تشخیص است.

 

معیارهای زیبایی و آرایشی اتیوپی در کنیا: گوش های طولانی سوراخ شده

در قبیله Maasai گوش های بلند بسیار جذاب است. گفته می شود که علاوه بر اینکه تقریبا به طور کامل خودشان را می پوشانند، معمولا از سمور فیل استفاده می کنند تا گوش ها را سوراخ کرده و به طور دائمی کشیده شوند. این دو مورد از مهم ترین معیارهای زیبایی و آرایشی زنان در جهان مازای است.البته شاید این معیارهای زیبایی و آرایشی برای مردمان سایر نقاط جهان عجیب باشد.

معیارهای زیبایی و آرایشی در تایلند: گردن بلند

معیارهای زیبایی و آرایشی در تایلند: گردن بلند

معیارهای زیبایی و آرایشی در تایلند: گردن بلند

گردنهای بلند برای زنان قبیله کایان ضروری است. هنگامی که آنها پنج سال سن دارند، آنها شروع به گرد کردن حلقه های برنجی به دور گردن خود می کنند که به آرامی گردن آنها را بلند می کند و هر ساله تعداد بیشتری از حلقه ها را اضافه می کنند. به این ترتیب، شانه ها پایین می آیند و یک گردن بلندتر را ایجاد می کنند. به دلیل وزن حلقه ها این روش بسیار دردناک است، وزن ، وزنه ها می توانند تا ۱۰ کیلو گرم باشند.

معیارهای زیبایی و آرایشی در ژاپن و چین

معیارهای زیبایی و آرایشی در ژاپن و چین: پوست رنگ پریده

معیارهای زیبایی و آرایشی در ژاپن و چین: پوست رنگ پریده

علاوه بر شیوه معصومانه دختران آسیای شرقی در نحوه صحبت و پوششان ،آنها معمولا از خورشید اجتناب می کنند. پوست بسیار روشن (و حتی سفید) به عنوان یکی از مهمترین  معیارهای زیبایی و آرایشی در زنان آسیای شرقی محسوب می شود.

 

معیارهای زیبایی و آرایشی موریتانی: اضافه وزن

در اکثر کشورهای غربی، مردم همیشه از کالری زیاد بعضی غذاها  نگران هستند، در دختران موریتانی چاقی موجب جذابیت بیشتر آنها می شود . در موریتانی. دختران گاهی اوقات به “مزارع چربی” فرستاده می شوند که در آنجا، آنها مجبور به خوردن غذا می شوند تا به “شکل ایده آل” برسند.

 

معیارهای زیبایی و آرایشی در نیوزیلند: خالکوبی صورت       

قبیله Maori دارای این نوع از استاندارد زیبایی است، آنها فکر می کنند که اگر لب ها و چانه های خالکوبی داشته باشند، زیبا تر می شوند. آنها می توانند شکل خودشان را تغییر دهند که Ta-moko نامیده می شود.

 

معیارهای زیبایی و آرایشی در ایران   

معیارهای زیبایی و آرایشی در ایران با توجه به تنوع قومیت های مختلف نوع پوشش و آرایش ها محلی با هم تفاوت دارند . این تفاوتها در جنوب کشور نمود بیشتری دارند. البته با گسترش وسایل ارتباط جمعی و پیشرفت صنعت مد لباس ها و آرایش های محلی رنگ و بوی سابق را نداشته و امروزه ایرانیان نیز دارای معیارهای زیبایی به مانند اکثر جمعیت جهان البته سازگار با فرهنگ دینی ملی خودشان هستند.

نتیجه آنکه استانداردها و معیارهای زیبایی و آرایشی در سراسر جهان به دلیل سنت ها، اعتقادات، ادیان و موارد دیگر متفاوت است. خیلی جالب است که چگونه ذهن ما موجب شده که این یا آن استاندارد را انتخاب کنیم. آیا یک  اروپایی به راحتی یک اتیوپیایی می تواند به بدن خویش آسیب برساند؟ احتمالا نه! اگرچه در برخی موارد شاهد آن هستیم که مناطقی فرهنگ قدیمی و پیشین مناطق دیگر را تقلید کرده اند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *