رنگ و مش مو

آیا می دانید مش مو انواع مختلفی دارد؟

از گذشته تا به امروز بانوان تمایل بسیاری در استفاده از حنا، تا انواعی از رنگ مو را برای از بین بردن سفیدی و یا یکنواختی رنگ موی خود داشته اند. مطمئنا شما  نیز  این روز ها در کنار مراقبت های پوست و مو، به متفاوت شدن رنگ موهای خود فکر کرده اید. و قطعا می دانید که انواع رنگ ها، مش، کوتاهی مو تاثیر خاصی بر چهره و جذابیت شما خواهند داشت.

در این مطالعه سعی کرده ایم راهنمایی های لازم را در انتخاب مدل مش دلخواه در اختیارتان قرار دهیم.

رنگ و مش مو

رنگ و مش مو  چیست؟

بانوان به طور کلی برای یکدست کردن رنگ مو و یا جهت تنوع ظاهری، از رنگ های گیاهی و یا شیمیایی موجود در بازار استفاده می کنند. قطعا شما نیز با اصطلاح “مش مو” آشنا هستید و می دانید که مش به وسیله دکلره قسمت هایی از مو و سپس رنگ کردن آنها (به اصطلاح رنگساژ)، در آرایشگاه های معتبر و توسط افراد آموزش دیده، انجام می شود

 

رنگ و مش مو

مطالب مرتبط

بهترین مرکز کوتاهی موی سر در آرایشگاه خوب تهرانپارس

تاتوی ابرو چیست؟

انواع مش مو چیست؟

آنچه از گذشته تاکنون در رابطه با مش در ذهن بسیاری از افراد نقش بسته است همان “مش ساده” می باشد. این روش جزو اولین روش های استفاده از مش مو در میان بانوان بوده است. در مش ساده به وسیله کلاه یا فویل، تکه های مو جدا شده و سپس 7 درجه نسبت به رنگ زمینه، مو روشن می شود. سایر روش ها عبارتند از:

مش هایلایت:

در این روش بسیار پرطرفدار، موی اصلی (با همان درجه تیرگی) رنگ نمی شود و درجه روشن شدن موها از مش ساده، کمتر خواهد بود (در اینصورت، مو آسیب کمتری می بیند.)، سپس تکه هایی از مو 2 تا 3 درجه روشن تر می شوند. البته بسته به سلیقه افراد تکه های مو، بزرگ یا کوچک و یا روشن تر می شوند. رنگ های استفاده شده بر روی مو دکلره شده شامل: طیف رنگ های زیتونی، بلوند، شرابی و … می باشد.

مش لولایت:

این روش برای موهای روشن انجام می شود، به این صورت که با همان روش هایلایت تکه های مو 2 تا 3 درجه تیره تر می شوند.

رنگ و مش مو

مش فریزینگ:

این روش به دلیل اختلاف رنگ زیاد، بین زمینه و موی مش شده، فریزینگ نامیده می شود، در این روش، موی انتخابی بر اساس زمینه، اگر تیره باشد، 9 درجه روشن تر و اگر روشن باشد، 9 درجه تیره تر می شود.

مش آمبره:

یکی دیگر از روش های پرطرفدار آمبره می باشد. در این روش، بالای مو به رنگ تیره و ساقه مو روشن تر خواهد شد.

مش سان لایت:

نوع دیگری از مش مو، روش سان لایت می باشد. دلیل نامگذاری این روش، تغییر رنگ مو به رنگ مسی، طلایی (رنگ خورشید) است. در این روش، کاسه سر به رنگ های گفته شده در می آید. که حتماً به دکلره نیاز خواهد بود.

مش مون لایت:

برعکس روش سان لایت، در این روش کاسه سر به رنگ تیره و مو از ساقه تا زیر سر روشن می شود. در ایران از این روش همچون روش هافلایت، استقبال زیادی نشده است. در روش هافلایت نیز نصف سر (از فرق سر تا پایین مو) یک رنگ شده و نصف دیگر رنگ دیگری خواهد گرفت.

 پس از دکلره، بیشتر به مراقبت از موی خود بپردازید.

دسته‌ها: رنگ و مش مو

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonرزرو وقت با تعیین وقت قبلی در این ایام کلیک