در این مقاله سعی داریم درباره اکستنشن و اکستنشن درجه یک مو توضیحاتی مفید و کارآمد خدمت شما عرض نماییم. امروزه اکستنشن مو، و یا اضافه کردن و بلند کردن مو مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. در این فرآیند رشته های از مو مصنوعی یا طبیعی با استفاده از چسب های خاص این کار، به مو شما اضافه می گردد و به طول یا حجم آن می افزاید. البته اگر می خواهید اکستنشن درجه یک مو انجام دهید بهتر است نکاتی را رعایت کنید . برخی از این نکات مربوط به خود شماست و برخی به تکنسین انجام دهنده این کار بستگی دارد.

دیدن عکس های اکستنشن سالن زیبایی پرنسس کلیک

انجام اکستنشن در جه یک مو توسط سالنهای آرایش

انجام اکستنشن در جه یک مو، تنها توسط آرایشگر و تکنسین ماهر می تواند انجام بگیرد. زیرا که چسباندن و اضافه کردن موهای مصنوعی یا طبیعی به موهای کاملا به مهارت دست و البته سلیقه و ذوق آرایشگر بستگی دارد. اضافه کردن و حجم دادن به موهای شما آنطور که مطلوب و مورد پسند شماست مهارت آرایشگر را می طلبد.  

روشهای متداول اکستنشن درجه یک مو

روشهای متداولی برای اکستنشن درجه یک و با کیفیت مو وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

استفاده از کلیپس ، که البته برای انواع مو قابل انجام هستند و همچنین می توان آنها را به راحتی باز کرد. شاید ناخوشایندترین مورد در این روش مصنوعی به نظر رسیدن و کشیدگی مو،  در این نوع اکستنشن می باشد.

اکستنشن موج دار نیز از روشهای دیگر اکستنشن مو می باشد . این اکستنشن برای موهای متوسط و ضخیم مناسب می باشد. در این روش علاوه بر حجم دهی از طیف وسیعی از  رنگ ها و اندازه ها می توان استفاده نمود. در این روش از نوارهایی استفاده می شود که در صورت سنگین بودن می تواند موجب ریزش مو شود.

اکستنشن درجه یک

اکستنشن با موهای پیش آماده یا اکستنشن فیوژنی از دیگر روشهای اکستنشن درجه یک مو می باشد. در این روش موها با استفاده از چسب کراتین و دیگر چسب ها آماده شدند و بوسیله یک ابزار به موی شما متصل می شوند. این روش اگر توسط یک آرایشگر حرفه ای انجام شود. شما یک موی پر پشت طبیعی تا ۶ ماه خواهید داشت. این روش برای اجرا زمان بر است و همچنین مواد داخل فیوژن به علت پایه پلیمری که دارند شاید مضر باشند.

روش دیگری نیز با استفاده از نوارهای موی طبیعی وجود دارد . زمان اجرای این روش کوتاهتر است و البته یک اکستنشن میان مدت محسوب می شود و تا ۶ الی ۸ هفته دوام دارد شستشوی موها نیز راحت تر می باشد البته به مراقبت بیشتری نیازمند است.

استفاده از میکرولینک های پیچیده با موی طبیعی برای اکستنشن مو ، مورد توجه کسانی است که خواهان لغزش این حلقه ها در لابلای مو برای جلوه گری می باشند البته این حلقه ها می توانند به مو صدمه وارد کرده و موجب شکنندگی آن ها شوند.

   

نکاتی که برای اکستنشن درجه یک مو باید رعایت کنید.

  • برای یک اکستنشن درجه یک مو، قبل از مراجعه حتما موهای خود را شستشو داده و عاری از هر گونه مواد آرایشی کنید
  • حتما قبل از انجام اکستنشن ، مقداری ازمو خود را به آرایشگاه مد نظر بدهید تا بتواند مویی با رنگ و شکل موی شما انتخاب کند.
  • مو های بلند راحت تر اکستنشن می شوند ، اگر موهایتان خیلی کوتاه است بیشتر از ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر به آن اضافه نکنید.
  • پس از اکستنشن به منظور خشک شدن و حفظ چسبندگی چسب ها ، موهای خود را تا ۵ روز شستشو ندهید.  
  • از  حالت دهند ها و تافت مو استفاده نکنید که باعث جدایی موهای اکستنشن شده خواهد شد.
  • از خوابیدن با موی خیس اجتناب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *